Alaska – cudowne krajobrazy

595px-Alaska-StateSeal.svg

Nadal trwają pracę nad kolejnymi galeriami poświęconymi państwom oraz miastom. W dniu dzisiejszym na stronie pojawiły się tapety w nowej subkategorii Alaska. jak nie trudno się domyślić zobaczycie tam najwspanialsze miejsca uwiecznione na fotografiach wykonanych na tym terenie należącym do USA.  I jak zwykle zachęcam do przeczytania krótkiej notki na temat Alaski, a także do odwiedzin na stronie, skąd będziecie mogli pobrać naprawdę genialne tapety w znakomitej jakości i wysokich rozdzielczościach.

Alaska jest największym oraz najmniej zaludnionym stanem wchodzącym w skład USA, choć jego częścią jest dopiero od 1958r. Jako jedyny także nie posiada bezpośredniego połączenia z pozostałymi częściami kraju. Od południa graniczy z Kanadą, od zachodu – przez cieśninę Berlinga, z Rosją. Zresztą to właśnie Rosjanie odkryli Alaskę, jednak na początku XX wieku postanowili sprzedać ją Stanom Zjednoczonym za stosunkowo niewielką kwotę, biorąc pod uwagę „skarby” jakie się tam znajdują. Wymienić można chociażby jedne z największych na świecie złóż ropy naftowej, gazu ziemnego, a także złoto, platynę, rudy metali takich jak miedź, cyna, niklu oraz uranu. Przez co poza wydobyciem tychże surowców dominuje tam przemysł petrochemiczny, drzewny oraz papierniczy

Alaska

Alaska

Krajobraz Alaski to w przeważającej większości wyżyny oraz góry. Najwyższymi szczytem Alaski jest góra McKinley, która osiąga wysokość 6194m n.p.m. Jeśli zainteresowała Cię to notka to na koniec zapraszam do przejrzenia zbioru fotek obejmujących tapety z Alaski. Jak zawsze możesz przejść do niej przez kliknięcie w miniaturkę tapety. Zapraszam!