Tapety wielkanocne na 2012 rok

wielkanocne

Wiosenne święta Wielkiej Nocy zbliżają się do nas wielkimi krokami, dlatego najwyższa pora pomyśleć o nowych tapet z tej okazji. Na najlepszej stronie z tapetami oczywiście odpowiednia kategoria istnieje już od roku, wspominałem o tym także na tym blogu, ale warto przypomnieć użytkownikom o tej kategorii. Oczywiście jest ku temu okazja, gdyż na portalu pojawiło się kilkadziesiąt nowych, wyśmienitej jakości tapet na pulpit dedykowanych nadchodzącym świętom – tym bardziej zachęcam was do obejrzenia galerii przedstawiającej wybrane grafiki, które dzisiejszego dnia zagościły na stronie.

Wielkanoc

Tradycja świąt wielkanocnych wywodzi się z IV wieku naszej ery. Jest najważniejszym i zarazem najstarszym świętem chrześcijańskim. Zostały ustanowione w celu upamiętnienia zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Poprzedza je tzw. Wieki tydzień, w którym wierni wspominają ostatnie dni z życia Jezusa, a także jego ukrzyżowanie. Trzy ostatnie doby tego tygodnia nazywane są także Triduum Paschalnym.

Zwyczaje

Istnieje wiele wielkanocnych tradycji, jak na przykład znane wszystkim śniadanie wielkanocne, pisanki, śmigus-dyngus, wieszanie Judasza oraz święcenie palm wielkanocnych. Cześć z nich wywodzi się ze starosłowiańskiego święta Jarego.

Galeria

Wielkanoc, to jak widać nie tylko czas porządków i gotowania. Warto w tym czasie także odmienić swój pulpit ;) . Poniżej możecie zobaczyć wspomnianą wcześniej serię bardzo dobrych tapet wielkanocnych. Mają one zachęcić was do zajrzenia na stronę, na której znajdziesz te oraz ponad 100 innych grafik w pełnych, panoramicznych rozdzielczościach.

Aby tego dokonać i tam się dostać, wystarczy kliknąć na poniższe zdjęcie, prawdo, że łatwe? Życzę owocnych wyborów przy pobieraniu tapet! :) .

wielkanoc

wielkanoc

Tapety wielkanocne na 2012 rok, 9.4 out of 10 based on 14 ratings
  • Nicole88wwa

    Wesołych świąt!!!

    GD Star Rating
    loading...